Antwort Jak jet na Erasmus? Weitere Antworten – Jak jít na Erasmus
Jak podat přihlášku
Přihlásit se můžete prostřednictvím mezinárodního oddělení vaší instituce vysokoškolského vzdělávání nebo jejího specializovaného pracoviště programu Erasmus+. Uchazeče by vaše vysílající vysokoškolská instituce měla vybírat na základě spravedlivých a transparentních kritérií.Například stipendium nejpopulárnějšího studijního programu Erasmus+ Evropa se pohybuje od 330 do 510 eur na měsíc (8,5 až 13 tisíc korun měsíčně) podle toho, do jaké země míříte.Kdo může vyjet Erasmus+ není omezený věkem. Vyjet tedy může každý, kdo je aktuálně zapsaný ke studiu na vysokoškolské instituci, a to v kterémkoliv studijním oboru a cyklu. Vyjet mohou i absolventi.
Jak se přihlásit na Erasmus : Vstoupit do registračního systému pro organizace pro Erasmus+ a Evropský sbor solidarity https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-esc a případně zaregistrovat organizaci/skupinu, kterou zastupuje. Žadatelé se musí zaregistrovat pouze jednou. Jakmile je registrace dokončena, žadatel obdrží ID organizace.
Kdy se přihlásit na Erasmus
Ta se liší program od programu – v zásadě je ale potřeba si pamatovat, že pokud chcete studovat v Evropě, přihlášky do prvního kola programu Evropské unie Erasmus+ se podávají v únoru na katedře nebo na fakultě. Druhé kolo (na neobsazená místa) následuje v dubnu nebo v květnu a třetí v září.
Kdy se hlasit na Erasmus : Kdy je nejvhodnější čas se přihlásit na výjezd za studiem či na stáž Každoročně je vyhlašováno jedno hlavní výběrové řízení na jaře, obvykle v březnu, kdy se studenti hlásí na výjezdy v následujícím akademickém roce.
Začátek nového akademického roku je pro studenty ideální dobou, kdy začít plánovat, kam by mohli vyjet na studijní pobyt nebo stáž v roce příštím.
Na Erasmus+ pracovní stáže v oboru se můžete hlásit celkem čtyřikrát ročně: v březnu, květnu, červenci a listopadu. A pokud chcete studovat s Erasmem mimo Evropu, přihlášky na „světový“ Erasmus+ ICM se podávají v lednu.
Jak probíhá výběrové řízení na Erasmus
Výběrové řízení zahrnuje jazykové testy, ústní pohovor, studijní výsledky a sepsání motivačního dopisu na ERASMUS, které posuzuje zahraniční oddělení.Unijní program Erasmus+ je program zaměřený na vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Na rozdíl od operačních programů, z kterých jsou čerpány prostředky z Evropských investičních a strukturální fondů a které jsou spravovány na národní úrovni, je program Erasmus+ spravován Evropskou komisí.Nejdůležitějším aspektem programu Erasmus je samozřejmě možnost cestovat a poznat nové přátele. Ačkoli může být skličující cestovat sám na rok nebo semestr do zcela cizí země, většina lidí jede na Erasmus sama a nakonec naváže přátelství na celý život. Opravdu se nemusíte bát, že byste si s nikým nerozuměli; s Dr.
Všeobecné otázky během pohovoru
- Jaký druh zaměstnání byste upřednostnili, kdyby vám nezáleželo na výdělku
- Upřednostňujete práci v týmu nebo individuální práci
- S jakými lidmi nechcete pracovat
- Co vás motivuje
- Překáží vám cestování
- Ucházeli jste se o jinou pozici
- Jaké máte kariérní plány
Co si nebrat na pohovor : Mezi vhodné volby patří halenky, košile a tuniky v neutrálních barvách. K nim se hodí sukně (alespoň ke kolenům) nebo formální kalhoty rovného střihu. Přes ramena si můžete přehodit svetřík a při formálnějších příležitostech sako. Také s formálními šaty bez výrazných vzorů neuděláte chybu.
Co o sobě neříkat na pohovoru : 7 věcí, které neříkat na pohovoru
- „Kolik budu vydělávat “
- „Žádné mé slabé stránky mě nenapadají. “
- „Na této práci mě neláká nic konkrétního. “
- „O vaší firmě skoro nic nevím. “
- „Můj bývalý (nebo současný) šéf je strašný…“
- „Co nového jsem se nedávno naučil/a
- „Nemám žádné otázky.
Na co se nesmi ptat při pohovoru
Nevhodné otázky mohou zahrnovat například dotazy na plánování rodiny, zdravotní historii, vyznání víry, nebo etnický původ. Tyto otázky jsou považovány za neetické a mohou vést k diskriminaci. Například ptát se ženy na její plány na mateřství může být interpretováno jako diskriminace na základě pohlaví.
Tipy a články: 7 nejčastějších chyb, kterých se na pohovoru vyvarovat
- Nepůsobit jako hulvát.
- Neodpovídat jednoslovně, ani moc rozvláčně
- Nepomlouvat minulého zaměstnavatele.
- Nezvídat jako první výši platu.
- Šetřit osobními informacemi.
- Nebýt pasivní
- Netvářit se zoufale.
Jaké jsou vaše slabé stránky Odpovědi na tuto otázku byste měli využít k tomu, abyste druhé straně uvedli jednu až dvě své další silné stránky. Svou slabou stránku byste proto měli uvést tak, aby vyznívala spíše jako stránka silná, a pokud je skutečně stránkou slabou, zmínit, jak ji dokážete překonat.
Jak pozdravit na pohovoru : Hned na začátku pohovoru vzbudíte dobrý dojem, jestliže během svého příchodu vřele, přátelsky a srdečně pozdravíte jak personalistu, tak všechny ostatní zaměstnance, které ve firmě potkáte. V případě personalisty i dalších osob ze společnosti, jež se pohovoru zúčastní, nezapomeňte na podání ruky s pevným stiskem.