Antwort Jak hnízdí Straka? Weitere Antworten – Co žere straka v zimě
Její potravou je převážně hmyz, který vyhledává po zemi a v keřích. Požírá i drobné hlodavce, vejce, mláďata ptáků a nepohrne ani poraženými zvířaty okolo cest. V zimě se živí semeny kulturních rostlin a hledá potravu i po smetištích. Žije v trvalém páru a je věrná svému teritoriu, které opouští jen v tuhých zimách.Straky mají velmi rozmanitý jídelníček. V podstatě jsou schopny živit se čímkoliv včetně odpadků. V přírodě se živí převážně různým hmyzem, měkkýši, drobnými savci (hraboši), plazy (ještěrkami, slepýši), ptačími vejci či mláďaty nebo většími mršinami, ale i rostlinnou stravou, převážně semeny a různými plody.Ochrana
český název | straka obecná |
---|---|
hlavní znaky | kontrastní zbarvení, dlouhý ocas, skřehotavý hlas |
hmotnost | 200 – 250 g |
délka života | 15 let |
způsob života | stálé, většinou vůbec neopouští své teritorium |
Kde zimují straky : Největší evropské nocoviště strak bylo zjištěna na Ukrajině ve Lvově, kde bylo zaznamenáno až 1700 strak. Druhé největší se nachází v bulharské Sofii, kde se v prosinci 2007 na noc shromažďovalo až 1405 ex., další velká nocoviště jsou v polských městech Świętochłowice (1012 ex.), Lublin (998 ex.)
Jak přilákat Straku
Balabán straky obecné slouží pro přilákání tohoto ptáka. Pro účinnější vábení doporučujeme použít balabán v páru nebo vytvořit početnější hejno strak (s minimálním počtem 3 balabánů). Pro přilákání pozornosti doporučujeme s balabány současně použít vábničky se zvuky straky.
Co krade Straka : Straky doopravdy kradou. Všechny prsteny, řetízky, staniolové obaly i zrcátka. Všechno, co se leskne a třpytí, působí na straky uhrančivým dojmem a mají potřebu si takový artefakt donést do svého hnízda. Část vědců dokonce říká, že je to kvůli tomu, aby svým bohatstvím udělali dojem na potenciálního partnera.
Straky doopravdy kradou. Všechny prsteny, řetízky, staniolové obaly i zrcátka. Všechno, co se leskne a třpytí, působí na straky uhrančivým dojmem a mají potřebu si takový artefakt donést do svého hnízda. Část vědců dokonce říká, že je to kvůli tomu, aby svým bohatstvím udělali dojem na potenciálního partnera.
vyvýšená, či zkrytá místa, kde může straka odpočívat, či pozorovat okolí a nějaký ten prostor, aby se alespoň trochu proletěla. Samozřejmě, že čím větší prostor, tím lépe − je-li příliš malý, tak se strace omrzí a přestane ji "bavit".
Jak lovit straky
Straky budeme lovit skeetovými a trapovými patronami. Při lovu mezi keři a tam, kde máme pouze možnost na hozenou ránu, používám skeetové patrony a zahrdlení.V zimě jsou lákavými úkryty před noční zimní slotou. „Například sýkorky jsou za silných zimních větrů a při mrazivém nečasu namačkány v budkách jako sardinky,“ tvrdí nadšený ornitolog, který je světovou kapacitou na zedníčky skalní a tetřevy hlušce.V zimě pak konzumuje hlavně semena a plody rostlin.
Na krmítku ji nejlépe pohostíme semeny slunečnice, různými ořechy, občas kouskem jablka, v oblibě má také lojové koule.
Hnízdo staví na nepřístupných místech – vysoko na stromech, v trnitých keřích apod. Hnízdění začíná v dubnu nebo v první polovině května. Snůšku, ve které bývá 6 až 7 vajíček, obvykle zahřívá pouze samice, mláďata jsou však krmena oběma rodiči. Stálý druh.
Čím krmit mláďata straky : Potravu podáváme vcelku.
Velké kusy hmyzu (krtonožky, cvrčci) můžeme rozpůlit. V zájmu pestré stravy a dobré výživy je vhodné mláďata krmit širokou paletou potravy (různé druhy hmyzu). Mimo potravy „z přírody“ můžeme bez obav a omezení mláďata přikrmovat moučnými červy (dají se koupit v chovatelských potřebách).
Kde hnízdí straka : Hnízdo staví na nepřístupných místech – vysoko na stromech, v trnitých keřích apod. Hnízdění začíná v dubnu nebo v první polovině května. Snůšku, ve které bývá 6 až 7 vajíček, obvykle zahřívá pouze samice, mláďata jsou však krmena oběma rodiči. Stálý druh.
Jak naučit Straku mluvit
Aby se straka naučila mluvit, musíte se jí hodně věnovat. Můžete ji naučit třeba její jméno, nějakou melodii nebo dokonce napodobovat jiné zvíře. Moje straka umí kašlat, štěkat, pískat, učí se říkat své jméno, taky říká tytyty a napodobuje vrabce.
Straka obecná
Potrava na krmítku: Ořechy, slunečnicová jádra, obilná zrna, ovoce, mouční červi.SÝKORA KOŇADRA
Přes zimu vyzobávají ze země nebo ze stromů na zahradách hmyz. Někdy, když napadne hodně sněhu, mají sýkorky problém se k hmyzu přes množství sněhu dostat. Proto jim lidé pomáhají a staví na svých zahradách nebo parapetech krmítka, kam jim dávají semínka.
Kde má hnízdo strakapoud : Strakapoudi hnízdí v dutinách stromů, které si sami hloubí v kmenech nebo větvích. Využívají k tomu stromy s měkčím dřevem, ideálně už trochu „načaté“, do kterých se lépe tesá. Tuto dutinu tesají sameček i samička společně, může to trvat až několik týdnů. Hnízdo bývá poměrně vysoko, 5 až 15 metrů nad zemí.