Antwort Co všechno patří do zelňačky? Weitere Antworten – Co všechno se dává do zelňačky
Připravte si pánev, nalijte do ní trochu oleje a opečte na kolečka nakrájenou klobásu. Do hrnce se zelím přidejte opečenou klobásu a uvařené brambory. Zalijte trochou vody, přidejte smetanu na vaření dle chuti a ještě chvíli povařte. Polévku dochuťte solí a pepřem a podávejte s čerstvým chlebem.Zelí dejte do tlustostěnného hrnce a přidejte celé koření. Bobkový list, tymián, nové koření a pepř vložte do kousku gázy nebo do sítka na koření. Snadno je pak opět vyjmete. Zalijte zelí vývarem a nechte je v něm pomalu dusit asi 30 minut.33% smetanu dávám jak do Zelnacky, tak třeba segedinu, na paprice, svickove,…
Jak se Zahustuje Zelnacka : Přisypeme drcený kmín, mletou papriku (můžeme zkusit i špetku pálivé), zahustíme hladkou moukou a připravíme růžovou jíšku. Jíšku zalijeme studeným kuřecím vývarem nebo vodou a důkladně prošleháme metličkou, aby se jíška lépe rozpustila.
Co se hodí k zelí
Dušené zelí má v české kuchyni nezastupitelné místo – jedná se o oblíbenou přílohu především k masu a houskovým či bramborovým knedlíkům. Vyznačuje se sladkokyselou chutí a je výborným zdrojem vitaminu C.
Co vše do polévky : Knedlíčky masové, krupicové nebo drožďové, domácí nudle, kapání, svítek nebo sedlina… Všechny tyto nápady polévku zahustí, dají jí další chuťový rozměr a zvýší její výživnost. Nejoblíbenější zavářkou jsou určitě knedlíčky.
Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.
Kvašení zelí trvá zhruba měsíc. Později ho dejte do chladu. Čas od času kontrolujte, jestli je ve žlábku voda a jestli je zelí v tekutině. Pokud je potřeba, na obě místa můžete dolít převařenou, vychladlou a trochu osolenou vodu.
Co použít místo šlehačky
Jedním z nejsnadnějších způsobů, čím nahradit smetanu v omáčce a polévce je kombinace mléka a másla. Máslo dodá mléku extra tuk, a tak se vzniklá konzistence podobá smetaně. Na 200 ml mléka budete potřebovat 50 až 80 g másla. Máslo můžete rozpustit, vlít do vlažného mléka a míchat, dokud se směs nespojí.Smetanu nahradíme mlékem, do kterého přidáme kousek másla (nebo oleje). Mléko dostane smetanovou konzistenci – smícháme 200 ml mléka s 50-80 ml rozpuštěného másla. Pokud chybí doma i máslo, dá se v nejhorším případě nahradit i olejem. Touto "smetanou" můžeme zjemnit třeba omáčku nebo polévku.Zahušťujeme bez lepku
Můžete samozřejmě připravit jíšku z bezlepkových muk, například rýžové nebo kukuřičné, nebojte se ale vyzkoušet i zahušťování méně tradičními surovinami, jako je quinoa, amarant, rýže, bezlepkové vločky, pohanka nebo červená čočka.
Ke konci ochutnejte a vylaďte chuť podle kyselosti zelí. Na dokyselení použijte lák ze zelí. Kdyby byla polévka naopak kyselá moc, použijte trochu cukru. Jinak už máte hotovo.
Co patří do zelí : Suroviny
- balíček kysané zelí může být i hlávka zelí
- ks cibule větší
- brambory syrová najemno nastrouhaná
- sádlo.
- cukr krystal nebo kostkový
Kolik cibule do zelí : Připravte si podle jednoduchého obrazového návodu 5 kg čerstvého nakrouhaného zelí, 2 cibule nakrájené na malé kousky, vrchovatou lžíci kmínu a 3 lžíce soli. Zelí pak natlačte do kameninové nádoby tak silně, aby leželo ve vlastní šťávě.
Co do polévky kdyz nemám nudle
Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník.
"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.Do tmavých omáček a polévek, guláše nebo do šťávy k masu – vhodná je karamelizovaná cibule, chuťově neutrální cuketa, patison nebo máslo. Ale klidně můžete použít také parmazán. Je možné použít i jiné druhy zeleniny, například petržel, celer, pastinák nebo mrkev.
Jaká sůl do zelí : 3. Připravíme sůl proporcionálně váze zelí: Na 1 kg zelí – 1 polévková lžíce himalájské soli. 5. Tuto část proporcionálně smícháme s mrkví a solí a rukou promísíme a dostatečně promačkáme, aby to pustilo šťávu a pak pěstí upěchujeme.