Antwort Co se stane když v Česku zavolám 911? Weitere Antworten – Co se stane kdyz Zavolam na tisnove volani
Uskutečňování zlomyslných volání je přestupkem, za který může Český telekomunikační úřad uložit pokutu až do výše 100 000 Kč, v extrémních případech může být takové jednání klasifikováno jako trestný čin poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení.911 – číslo tísňového volání v USA.V praxi to vypadá tak, že pokud zavoláte na 112 nebo na národní číslo 150, dovoláte se na stejné středisko. Kdy volat a kdy nevolat Tísňová linka není informační linka. Měli byste volat tedy pouze v případě, že potřebujete pomoc hasičů, policie nebo zdravotnické záchranné služby, a to na známá čísla 150, 158 nebo 155.
Kdy volat 911 : Čísla tísňového volání slouží k oznámení událostí v případech, kdy je ohrožen život, zdraví, majetek nebo veřejný pořádek.
Kdy je lepsi volat 112
Je zdarma na celém území EU. Umožňuje určení polohy volajícího. Linka 112 je určena pro jakéhokoliv člověka, který se na území Evropské unie a některých dalších států ocitne v nouzové situaci a potřebuje urgentní pomoc záchranných či bezpečnostních složek (hasiči, policie, zdravotníci).
Co se stane kdyz omylem zavolám 158 : nepravdivé oznámení týkající se uložení nástražného výbušného systému, nebo volající slovně útočí na Policii ČR. SANKCE za zneužití linky tísňového volání 158 může být až 200.000,- Kč! V případě opakovaného zneužití tísňových linek lze u operátora telefonní přístroj (číslo) volajícího zablokovat.
155 Zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR. 156 Obecní (městská) policie. 112 Jednotné evropské číslo tísňového volání
Ve zkratce:
- Vytočte číslo 155 nebo 112.
- Sdělte co se přesně stalo.
- Uveďte místo, kde k události došlo pokud voláte z mobilního telefonu uveďte i město.
- Informujte dispečera o zraněných (počet osob, které potřebují pomoc, pohlaví, věk)
- Sdělte dispečerovi jméno a číslo svého telefonu.
- Upřesněte místo události.
Jak si přivolat záchranku
Pokud je to možné, volejte vždy přímo záchrannou službu na čísle 155, ideálně prostřednictvím aplikace „Záchranka“, což zásadním způsobem zpřesňuje a zrychluje lokalizaci události, zejména ve volném terénu.ADRESÁŘ POMOCI (telefonní informační a krizové linky a online pomoc v České republice)
- Linka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.
- Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.
- Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.
Volání na linku 155
- Vytočte číslo 155 (ideálně přímo od postiženého)
- Nechte se vést operátorem a odpovídejte na jeho otázky.
- Vždy raději popisujte, co vidíte (např.
- Buďte připraveni sdělit následující informace:
- Adresu / místo kam má sanitka přijet.
- Komu voláte sanitku.
- Co se stalo.
I když linka 112 poskytuje nezbytnou službu v různých nouzových situacích a je ideální volbou, pokud je potřeba koordinace více záchranných složek, volání na linku 155 je v mnoha případech vhodnější v situacích, kde je vyžadována především zdravotnická pomoc.
Jak si zavolat sanitku : Bezplatné volání na tísňovou linku ZZS, tedy číslo 155, volejte v případech bezprostředního ohrožení života či bezprostředně hrozící vážné újmy na zdraví, vyžadující neprodlený zásah lékaře nebo bezodkladný transport do zdravotnického zařízení.
Jak zavolat prvni pomoc : Pamatujte, že
- číslo 155 lze volat bezplatně ze všech telefonních přístrojů
- pokud nejste schopni se soustředit, nechte se vést operátorkou a odpovídejte na její dotazy.
- telefonní přístroj si pokud možno ponechejte u sebe pro případ, že se s Vámi operátorka, nebo výjezdová skupina bude chtít spojit.
Kolik stojí volat sanitku
Bezplatné volání na tísňovou linku ZZS, tedy číslo 155, volejte v případech bezprostředního ohrožení života či bezprostředně hrozící vážné újmy na zdraví, vyžadující neprodlený zásah lékaře nebo bezodkladný transport do zdravotnického zařízení. Připravte si klíčové INFORMACE.
TELEFONICKÁ POMOC
- Linka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.
- Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.
- Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.
- Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): 116 006 (nonstop), ZDARMA.
Tísňového číslo 158 spravují integrovaná operační střediska Policie České republiky v rámci příslušného území krajského ředitelství policie. Integrovaná operační střediska činí na základě příjmu tísňového volání bezodkladná a účinná opatření k odstranění nežádoucího stavu (např.
Co se stane kdyz Neposkytnu první pomoc : První pomoc nemusíme poskytnout, pouze pokud by bylo ohroženo zdraví zachránce (požár, úseky pod napětím apod.), či někoho jiného. Neposkytnutí první pomoci je trestným činem, dle zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, stanoví v § 150 a § 151 sankce za neposkytnutí pomoci.