Antwort Co se pestuje v Mongolsku? Weitere Antworten – Co se těží v Mongolsku
V Mongolsku se nacházejí významná ložiska hnědého a černého uhlí, železné rudy, wolframu, mědi a zlata. Průmyslové státy se také zajímají o potenciál těžby kovů vzácných zemin v Mongolsku. Země má k dispozici rovněž naleziště ropy. Mongolskou měnou je tugrik (MNT).Národním pokrmem v Mongolsku je burz, což jsou malé taštičky, které se plní mletým ovčím masem smíchaným s mrkví a zázvorem. Taštičky, nebo spíše knedlíky se vaří v páře a poté podávají. Jistou obměnou je pokrm banš, také knedlíčky plněné masem a masovou směsí, ale tyto se vaří přímo ve vodě.V třímilionovém Mongolsku chovají 50 až 60 milionů kusů velkých hospodářských zvířat – koz, ovcí, krav nebo koní.
Co je typické pro Mongolsko : Mongolsko, oficiálním názvem Stát Mongolsko, je vnitrozemský stát ve střední Asii, hraničící na severu s Ruskem a na jihu s Čínskou lidovou republikou. Mongolsko je státem s nejnižší hustotou zalidnění na světě. Velkou část Mongolska pokrývají stepi s drsným podnebím, kde hlavním zdrojem obživy je kočovné pastevectví.
Kde se v Česku těží
Česko je na suroviny docela bohaté, ale mnoho jich netěžíme. V současnosti probíhá těžba hnědého uhlí v Sokolovské a Mostecké pánvi a ukončuje se těžba černého uhlí na Karvinsku. Mnohem důležitější je těžba nerudných surovin, například kaolinu na Karlovarsku, Podbořansku i u Znojma.
Jak se mluví v Mongolsku : Úředním jazykem v Mongolsku je mongolština. Hovoří jí okolo 6 milionů mluvčích. Používá se cyrilice, ale ve školách se učí i tradiční písmo. Latinkou Mongolové píší v elektronické komunikaci.
„Tradičním jídlem Mongolů jsou knedlíčky buuz, vařené v páře, a smažené chušúr," uvedla mongolská hudebnice Myanganbayar Bazarjav, která v Čechách působí jako tlumočnice pro krajany. Obě jídla byla plněná hovězím masem.
Tsuivan (cujvan) patří mezi typická mongolská jídla. Je rychlé, vydatné a chutné. Cujvan se dá vařit mnoha způsoby.
Jak se žije v Mongolsku
Způsob života, dopravy, cestování, jídlo, a spousta dalších věcí se tu totiž naprosto liší od pravidel, které platí tady u nás. Lidé tu (krom několika měst) nežijí v domech, ale v jurtách, mongolsky ger. V geru žije 90% venkovanů. Téměř neexistují zpevněné cesty, lidé se často dopravují na koních či velbloudech.ložiska ČR. V České republice nejsou v současnosti těžena žádná ložiska rud.mědi se nacházejí u Mutěnína, Svržna a u ložiska Tři sekery u Mariánských Lázní (Čujanová et Prokop 1968, 314).
sain uu, сайн байна, сайн байна уу jsou nejlepší překlady "ahoj“ do mongolština.
Co sebou do Mongolska : Požadovaným dokladem při cestě občana ČR do Mongolska je cestovní pas, jehož platnost musí přesahovat dobu předpokládaného posledního dne pobytu na území Mongolska minimálně o 6 měsíců a platné vízum. Pro držitele diplomatických pasů platí bezvízový styk při pobytu do 3 měsíců.
Kde je Mongolsko : Mongolsko, oficiálním názvem Stát Mongolsko, leží ve střední Asii a hraničí na severu s Ruskem a na jihu s Čínskou lidovou republikou. Jedná se o druhý největší vnitrozemský stát (největší je Kazachstán) a země zaujímá plochu 1 566 500 km² (dvacetkrát více než ČR).
Kolik Mongolů žije v ČR
KOMUNITA KRAJANŮ A PŘÁTEL ČR V MONGOLSKU
Vedle ní stojí významná rozšířená krajanská skupina, či spíše přátelé České republiky, která v Mongolsku zahrnuje především desítky tisíc Mongolů, kteří u nás vystudovali nebo pracovali a dále komunita přibližně 13.000 Mongolů v Česku.
Železná "doba trvala cca 150 let zanechala obci jméno, a několik místních názvů : obec Hamry a Eisenstrass – česky Hojsova Stráž, Železný potok , Červené jámy . Vytěžením nalezišť železné rudy postupně odezněla výroba železa a zůstal zde jen jeden hamr jako kovárna.V současné době se na našem území těží několik významných komodit. Je to především černé a hnědé uhlí, v omezeném množství ropa, kaolín, jíly. Z nerostných surovin stojí za zmínku uran. Dále se těží stavební kámen, vápence, štěrky, písky a rašelina.
Kde se těží nerostné suroviny v ČR : Česko je na suroviny docela bohaté, ale mnoho jich netěžíme. V současnosti probíhá těžba hnědého uhlí v Sokolovské a Mostecké pánvi a ukončuje se těžba černého uhlí na Karvinsku. Mnohem důležitější je těžba nerudných surovin, například kaolinu na Karlovarsku, Podbořansku i u Znojma.