Antwort Co roste v polárním pásu? Weitere Antworten – Jaké rostliny jsou v polárním pase
Četnější jsou různé mechy (dosud známo 104 druhů) a zejména lišejníky (známo 380 druhů), dále se vyskytují i některé řasy, houby, játrovky a bakterie. Některé z nich přežívají i v místech trvale zaledněných. Řada druhů nižších rostlin je endemická. Mnohem bohatší je mořská vegetace, zastoupená zejména fytoplanktonem.Nejseverněji žijící živočichové jsou lední medvěd a polární liška. Z kožešinových živočichů zde nalezneme hranostaje, rosomáka, lumíky, sviště, polární vlky, polární zajíce či ovci sněžnou. V Severní Americe soby či pižmoně. V Arktidě žije mnoho ptáků, jen málo jich zde ale hnízdí.❅ SEVERNÍ PÓL – ARKTIDA: Lední medvěd, polární liška, hranostaj, polární sob, polární vlk, mrož lední. ❅ JIŽNÍ PÓL – ANTARKTIDA: Tučňák císařský, tučňák kroužkový, plejtvák obrovský, kosatka dravá, rypouš sloní, tuleň leopardí.
Jaká zvířata žijí v Antarktidě : Symbolem Antarktidy jsou tučňáci, jen několik málo druhů však sídlí přímo na Antarktidě např. tučňák kroužkový, císařský, oslí, patagonský, královský atd. V antarktickém moři žije celkem 19 druhů savců, jsou to především lachtani, mroži, tuleni, rypouši, velryby, plejtváci, kosatky nebo vorvani.
Jaké rostliny rostou v polárních pustinách
V této oblasti se nevyskytují žádné vyšší rostliny (mohou zde ale přežívat fotosyntetizující a jiné mikroorganismy), zvířata se vyskytují pouze při pobřeží volného moře (tučňáci – jen na jižní polokouli, ostatní mořské ptactvo, ploutvonožci).
Co roste v Subpolárním pásu : Subpolární a polární pás
V subpolárním a polárním pásu se nachází: tundra – Krajina zahrnující zejména drobné keříky a byliny, lišejníky, mechy. polární pustina – Oblasti trvale pokryté sněhem a ledem.
Tundra. Tundra je severskou suchozemskou oblastí, která se vyznačuje specifickým živočišstvem a rostlinstvem. Oblast je typická svými arktickými a subarktickými teplotami a stále zmrzlou půdou. Léto je v tundře studené a krátké, začíná koncem května a končí v srpnu.
V této oblasti se nevyskytují žádné vyšší rostliny (mohou zde ale přežívat fotosyntetizující a jiné mikroorganismy), zvířata se vyskytují pouze při pobřeží volného moře (tučňáci – jen na jižní polokouli, ostatní mořské ptactvo, ploutvonožci).
Kdo žije za polárním kruhem
V současnosti severní polární kruh protíná státy: Norsko. Švédsko. Finsko.Antarktida je v průměru nejchladnější, nejsušší a největrnější ze všech kontinentů a má nejvyšší průměrnou nadmořskou výšku. Jedná se převážně o polární poušť s ročním úhrnem srážek přes 200 mm podél pobřeží a mnohem méně ve vnitrozemí.Arktida a Antarktida jsou vlastně co do rozložení pevniny a moře negativem a pozitivem téhož. Jinými slovy, v Arktidě je centrální mořský bazén, který je obklopen pevninami, v Antarktidě je centrální pevnina obklopená mořem.
Na arktickém souostroví botanici napočítali pouze asi 165 druhů rostlin, u nás jich jsou tisíce. Na Svalbardu můžete vidět i pampelišku, druh příbuzný pampelišce, která roste v Čechách u nás.
Co roste v mírném pásu : Mezi listnatými stromy najdeme buk, dub, javor, břízu lípu či topol, jilm nebo vrbu. Takto bychom mohli jmenovat dále, protože tato oblast je druhově velmi bohatá. Za jehličnaté stromy uveďme smrk ztepilý, jedli bělokorou, borovice a další. Nalezneme zde mnoho bylin jako je například jaterník podléška či borůvky.
Co je v subtropickém pásu : Subtropické podnebí západních pobřeží pevnin (středomořské podnebí) se vyznačuje relativně teplou a deštivou zimou a suchým a teplým létem. Nejchladnější měsíc má průměrnou teplotu vzduchu mezi 10 a 12 °C. Roční průměr srážek je až 1000 mm a většina je soustředěna do zimy.
Jaký je rozdíl mezi tundrou a tajgou
Tajga je označení pro rozsáhlé jehličnaté lesy mírného pásu a tundra znamená bezlesá krajina.
Nejčastějšími rostlinami jsou v Tundře ostřice, mechy a lišejníky, setkáváme se i s roztroušenými bylinami a zakrslými břízami.Polární noc je na severním pólu od 23. 9. do 21. 3.
Kde je polární den a noc : K největším extrémům dochází právě za polárním kruhem, kde nastává polární den a noc. Polární den je stav, kdy je Slunce celejch 24 hodin nad obzorem a vůbec nezapadne. A právě na severním pólu trvá tenhle jev půl roku, v létě. Polární noc je opak polárního dne, kdy tu Slunce v zimě celejch 24 hodin vůbec nevyjde.