Antwort Co pít při porodu? Weitere Antworten – Co si vzít za jídlo k porodu
K porodu (s sebou na porodní pokoj):
Doporučujeme přibalit si lehce stravitelné jídlo na bázi cukru (jako jsou piškoty, hroznový cukr či čokoláda). Pití a další občerstvení dle uvážení – nedoporučujeme jídlo ani pití, které by vás dráždilo nebo bylo těžko stravitelné.Na začátku porodu je tedy vhodné jíst pouze lehká a dobře stravitelná jídla. Například je dobrá polévka, smoothies, proteinové tyčinky, banány, nebo jogurty.Důležité je se s kontrakcí "neprat" a nezadržovat dech. Pomalé pravidelné dýchání, které spočívá během první doby porodní v nádechu nosem do břicha a dlouhým výdechem ústy, je spolu s relaxací mezi kontrakcemi dalšími činnostmi, které umožní porod zvládnout.
Co pít v porodnici : tekutiny – určitě budete potřebovat pít, ideální je neperlivá voda v lahvi s pítkem. něco malého k jídlu – kvalitní čokoláda, cereální tyčinka, ovoce, hroznový cukr (zkrátka něco, co rychle dodá energii) doklady – oddací list (nejste-li sezdaní, tak rodný list otce a tzv.
Co se deje pár dní před porodem
Poslední dny před porodem
Začínají se objevovat předzvěstné děložní stahy, kontrakce a bolesti, kterým se říká poslíčci. Ty signalizují, že konec těhotenství se blíží. Objevují se jako reakce na pohyb plodu, ať už aktivní nebo pasivní vzniklý pohybem maminky.
Co jíst a pít před porodem : PÁR DNŮ PŘED PORODEM – PŘÍPRAVA
Můžete sice ještě jíst dle libosti a chuti, ale dostatek bílkovin by měl být základem. Kombinujte vařené, dušené masité pokrmy s dušenou nenadýmavou zeleninou, nebo pokud máte v oblibě luštěniny, pak upřednostněte červenou loupanou čočku nebo loupaný hrách, které jsou lépe stravitelné.
Pár dní před porodem
S blížícím se porodem můžete navíc pociťovat tlak na pánev a konečník, nepřetržitá bolest je stále silnější v dolní části zad i v oblasti třísel a stehen. Měli byste však vědět, že se tato bolest může objevit, ale nemusí. Záleží na člověku.
Zkuste jógu, cvičení na míčích, masáže bříška a masáž hráze. Ta by měla zvýšit její pružnost, takže bude odolnější proti natržení. Posilovat svaly pánevního dna můžete pomůckami, jako je Aniball, která připravuje porodní cesty na příchod dítěte a pomáhá regenerovat svaly po porodu.
Jak poznat že budu rodit
Kontrakce, odtok plodové vody a odchod hlenové zátky
Pokud začne odtékat plodová voda nebo jsou kontrakce pravidelné, může se určitě jet do nemocnice – porod už se blíží! Ve většině případů ale není nutné příliš spěchat. Začátek porodu a otevírání porodních cest může značit i odchod hlenové zátky.branka, která nakonec splyne s pochvou a v tuto chvíli jsou porodní cesty připravené na samotný porod. První doba porodní je zpravidla různě dlouhá, záleží na zkušenostech rodičky. U prvorodičky může první doba porodní trvat až dvanáct hodin, u více rodičky se pak může zkrátit už jen na 3 až 4 hodiny.Co nejíst Kvůli nadýmání nekonzumujte čočku, fazole, kedlubny, květák, brokolici, zelí, pórek a cibuli. Naopak mezi vhodné čerstvé potraviny patří hrušky, loupaná rajčata a banány. Tato omezení se vztahují na první dny po porodu.
Křeče v podbřišku – podobné menstruačním bolestem, poslíčci, předzvěstné stahy, jsou známkou přípravy těla na porod, nejsou nutností k odjezdu do porodnice. Pravidelné děložní kontrakce – jsou také důvodem odjezdu. Odtékající plodová voda – většinou intenzivně, je důvodem odjezdu do porodnice.
Jak moc je bolestivý porod : „Porod nejčastěji začíná bolestmi nebo křečemi v podbřišku, které jsou podobné menstruačním bolestem. Mohou být i celkem pravidelné, děloha na ně může reagovat ztuhnutím. Bývají krátké – rychle přijdou a rychle odezní. Žena při nich může ještě celkem normálně fungovat.
Co delat pro prirozeny porod : Sezením nebo pohupováním na porodním míči můžete svému děťátku pomoci k pohybu, protože přirozený houpavý pohyb dolní částí vašeho těla napomáhá vašemu děťátku zaujmout správnou porodní pozici a sestupovat níže do porodních cest. Vždy ale cvičení na míči konzultujte s lékařem.
Jak poznam že už prichazi porod
Nejčastějšími znaky, kterými se vyznačuje začátek porodu, jsou změny intenzity vnímaných pohybů, odchod hlenové zátky, pravidelné kontrakce, případně odtok plodové vody.
- Změna intenzity vnímaných pohybů a množství plodové vody.
- Odchod hlenové zátky, špinění
- Kontrakce děložní
- Odtok plodové vody.
Do porodnice při první návštěvě tak můžete přinést například dětské pleny, vlhčené ubrousky, oblečení či kosmetiku pro miminko. Mamince po porodu přijde zase nejvíce vhod kvalitní jídlo, balená voda a něco dobrého na zub. Vzít jí s sebou můžete i kvalitní kosmetiku, kterou v porodnici skutečně využije.Po porodu je důležité hlavně zpevnit hluboké břišní svalstvo, posílit pánevní dno a naučit se ho i relaxovat. Ideální je cvičit se zkušeným fyzioterapeutem, který se na diastázu po porodu specializuje, ale pokud chcete cvičit po vlastní ose, vycházejte ze cviků Ludmily Mojžíšové nebo Kegelových cviků.
Co nejvíc bolí při porodu : Receptory bolesti se nachází především v oblasti zadní části dělohy, dolního děložního segmentu a nad děložním čípkem. Právě proto nejvíce bolí oblast podbřišku. U křížových bolestí jsou na vině receptory v blízkosti vazů, na kterých je děloha zavěšená. Ty mohou vystřelovat do třísel či vnitřní strany stehen.