Antwort Co potrebuje Monstera? Weitere Antworten – Jak moc Zalevat monsteru
Pravidelně monsteru zalévejte podle potřeby – vždy, když je proschlá vrchní vrstva půdy. Pravidelně také roste listy monstery vodou z rozprašovače a od jara do podzimu každých 14 dní hnojte.Budete potřebovat substrát na orchideje, vodu a květináč cca o 2 cm větší než původní – kořeny orchidejí preferují světlo a vzduch, správný květináč proto může být průhledný, ale především by jeho dno mělo mít co nejvíce otvorů.Monstera má ráda stále vlhký substrát a před další zálivkou nechejte vrchní část substrátu proschnout. V zimních měsících zálivku určitě omezte. Při přelití by mohlo dojít k uhnívání kořenů, listy začnou žloutnout a rostlina rychle chřadne.
Jak často hnojit monsteru : Od jara do podzimu ji jednou za dva týdny přihnojte hnojivem pro zelené rostliny. Za hnojení vám poděkuje i v zimě, během ní ho ale trochu zmírněte a hnojivo jí dopřejte jednou za dva měsíce.
Jak podporit růst monstery
Chcete-li rostlinu rozmnožit, učiňte tak na jaře řízkováním stonků. Ty pak nechejte zakořenit ve vodě. Růst kořenového systému můžete podpořit přidáním lignohumátu do vody.
Proč žloutne Monstera : Pokud listy žloutnou a nehnijí, je příčinou nedostatek živin. Listy žloutnou, měknou a objeví se hniloba – příčinou já příliš vody.
Jaké pH půdy je pro monsteru vhodné Stejně jako mnoho jiných pokojových rostlin libují si i monstery nejlépe v mírně kyselé půdě. Monsterám vyhovuje pH půdy mezi 5,5 a 7,0. Příliš kyselá nebo příliš zásaditá půda může způsobit problémy s příjmem živin.
Monstera nemá díry
Důvody mohou být dva. Buď je rostlina mladá a listy se jí tudíž ještě nezačaly prořezávat. Nebo je chyba v péči o ní. U dospělých Monster se listy většinou neprořezávají kvůli nedostatku světla, chladu nebo nedostatku vody či živin.
Jak oživit monsteru
Pokud se na listech tvoří hnědé vodnaté skvrny, které se rychle zvětšují, je příčinou přílišná vlhkost. Monster je třeba zajistit sušší prostředí. Zalévat rostlinu přímo do substrátu a nezvlhčovať listy. Méně napadené listy, by měly tímto způsobem vyléčit.Monstera nemá díry
Důvody mohou být dva. Buď je rostlina mladá a listy se jí tudíž ještě nezačaly prořezávat. Nebo je chyba v péči o ní. U dospělých Monster se listy většinou neprořezávají kvůli nedostatku světla, chladu nebo nedostatku vody či živin.Pokud máte na zahradě těžkou půdu s vysokým obsahem jílu, pomůže přidání hrubého písku a štěrku. Písčitou zeminu obohatí listovka, dřevěná drť, piliny, poslouží i zelené hnojení. Především při výběru okrasných rostlin je dobré vzít v úvahu také pH půdy neboli stupeň kyselosti či naopak zásaditosti.
Ideální teplota pro pěstování Monster je mezi 20 – 30 °C a v zimě by neměla klesnout pod 10 °C. Zálivku udržujte pravidelnou, ale není třeba to s množstvím vody nijak zvlášť přehánět. Počkejte, až vrchní vrstva substrátu trochu proschne, teprve potom rostlinu znovu zalijte.
Co dělat když žloutne Monstera : Žloutnutí listů monster bývá většinou způsobeno příliš velkým množstvím vody . Může se jednat o pravidelné zalévání větším množstvím vody, ale monstery však může zežloutnout pár lístků i když měla jen jednou nárazově více vody. Úprava množství zálivky tento problém většinou vyřeší.
Co ničí půdu : Půdě prospívají šetrné formy zemědělství, avšak škodí intenzivní pěstování spojené s chemizací a častými přejezdy těžkých strojů. Velkým ohrožením je eroze půdy. Přibližně 53 % z rozlohy ČR je ohroženo erozí.
Čím Nakypřit půdu
Na menších plochách stačí rýč a hrábě, na rozlehlejších pozemcích pomohou kultivátory – na výběr jsou malé i velké, elektrické i motorové. Kypření svrchních vrstev půdy rozruší škraloup, který vznikl v zimě, a napomůže tak přístupu vzduchu do struktur, což podpoří aktivitu půdních mikroorganismů.
V převážné většině případů je příčinou žloutnutí listů monstery přelití rostliny či nedostatek hnojiva. Obecně mají monstery raději sušší půdu, než přelití. Odstraňte vodu z misky pod květináčem, snižte frekvenci a množství zálivky a přidejte hnojivo pro zelené rostliny.Půdě prospívají šetrné formy zemědělství, avšak škodí intenzivní pěstování spojené s chemizací a častými přejezdy těžkých strojů. Velkým ohrožením je eroze půdy. Přibližně 53 % z rozlohy ČR je ohroženo erozí. Téměř 20 % je potenciálně silně až extrémně ohroženo vodní erozí a více než 5 % větrnou erozí.
Co je cenou půdy : Jedná se o ceny stanovené vyhláškami a měly by odrážet kvalitu půdy v konkrétním katastrálním území, nebo u konkrétních pozemků. Úřední ceny se pohybují od půd nejnižší bonity s vyhláškovou cenou cca 1 Kč/m2 až po nejvyšší bonitu ohodnocenou úřední cenou cca 18 Kč/m2. Vyhláškové ceny půdy naleznete ZDE.