Antwort Co napsat na nabidku práce? Weitere Antworten – Co napsat na nabídku práce
Průvodní dopis začněte zdvořilým pozdravem a pokračujete vysvětlením, o jakou konkrétní pozici se ucházíte a kde jste se o ní dozvěděli. Můžete ve stručnosti zmínit vaši motivaci – proč vás právě tato pracovní nabídka zaujala a jakou pro ni máte kvalifikaci (například, že už 10 let působíte v oboru).Buďte struční, pište v krátkých odstavcích. Zdůrazněte souvislost mezi Vámi a danou pozicí, proč reagujete právě na tuto pozici, jaké zkušenosti z Vás dělají toho pravého kandidáta. Zmiňte, proč chcete pracovat v dané společnosti a co do ní přinesete. Nalaďte personalistu tak, aby se o Vás chtěl dozvědět víc.V každé pracovní nabídce by měl kandidát určitě najít tyto základní položky:
- Název pracovní pozice.
- Jméno firmy a krátké shrnutí koho a proč hledáte.
- Detailní popis pracovní náplně
- Požadavky na kandidáta.
- Typ úvazku.
- Souhrn benefitů, které firma nabízí
- Kontakt na personalistu.
Co má obsahovat pracovni inzerát : Každý dobře sestavený inzerát by měl obsahovat čtyři hlavní body: představení firmy, popis pracovní pozice, nabídku finanční odměny a benefitů, a výzvu k akci. Nejprve musíte co nejlépe popsat vaši firmu, čím se zabývá a jakou má vizi. Snažte se zdůraznit to nejzajímavější a představit ji v co nejlepším světle.
Na co se ptát uchazečů o práci
Všeobecné otázky během pohovoru
- Jaký druh zaměstnání byste upřednostnili, kdyby vám nezáleželo na výdělku
- Upřednostňujete práci v týmu nebo individuální práci
- S jakými lidmi nechcete pracovat
- Co vás motivuje
- Překáží vám cestování
- Ucházeli jste se o jinou pozici
- Jaké máte kariérní plány
Jak správně odpovědět na nabídku práce : Můžete zmínit, že se těšíte na novou výzvu. "S radostí vaši nabídku zaměstnání přijímám, souhlasím s uvedenými podmínkami a těším se, až se připojím k vašemu týmu." Pokud je datum nástupu jasné a na vaší straně nejsou žádné překážky, potvrďte údaj uvedený v nabídce.
Koníčky jsou činnosti, kterým se věnujete, zatímco zájmy jsou pasivní myšlenky nebo témata. Jako koníček můžete například uvést "cestování za exotikou", pokud je to něco, co děláte pravidelně. Pokud má zaměstnavatel zájem dozvědět se o tomto koníčku více, může vás během pohovoru požádat, abyste jej upřesnili.
děkuji Vám za nabídku pracovní pozice (název pracovní pozice) ve společnosti (název společnosti). Velmi si vážím času a úsilí, které jste této věci věnoval/a. Velmi rád jsem se s Vámi setkal a získal podrobnější informace o Vaší společnosti, ale musím Vám bohužel oznámit, že tuto nabídku nebudu moci přijmout.
Co nesmí zaměstnavatel
zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.9 tipů, jak napsat dobrý inzerát
- Výstižný a zajímavý titulek je základ.
- Buďte věcní
- Používejte jen známé zkratky.
- Uveďte veškeré klíčové údaje a kontakty.
- Zapomeňte na cenu dohodou.
- Nelžete a nepřikrášlujte.
- Nabídněte inzerát někomu konkrétnímu.
- Příběhy prodávají
Mezi vhodné volby patří halenky, košile a tuniky v neutrálních barvách. K nim se hodí sukně (alespoň ke kolenům) nebo formální kalhoty rovného střihu. Přes ramena si můžete přehodit svetřík a při formálnějších příležitostech sako. Také s formálními šaty bez výrazných vzorů neuděláte chybu.
Jaký může být pracovní pohovor a jeho struktura otázek
- Jak jste se o pozici dozvěděl/a
- Řekněte nám něco o sobě.
- Co víte o naší společnosti
- Jaké jsou vaše slabé/silné stránky.
- Jak moc stojíte o tuto práci
- Povíte mi něco o vašem minulém nebo současném zaměstnavateli a proč jste se rozhodli odejít
Jak oslovit personalistu : Oslovte zaměstnavatele / personalistu.
Volte tedy spíše oslovení typu hezký nebo dobrý den. Přímé oslovení použijte jen v případě, že přesně víte, komu píšete. Velmi důležitou částí navazující na oslovení je specifikace pracovní nabídky, na kterou se hlásíte.
Jak popsat zájmy : Pasáž se zájmy by se stylem ani vizuálně neměla od zbytku příliš lišit. Držte tedy stejnou notu. Důležité je, aby popis vašich koníčků opravdu vyjadřoval to, kdo jste, nikoliv kdo si myslíte, že byste měli být, vzhledem k tomu, jak se prezentuje firma nebo vzhledem k pozici.
Co patří mezi zájmy
Zájmy jsou témata, která vás fascinují a o kterých se chcete dozvědět více. Zájmy se obvykle týkají spíše učení a objevování myšlenek, konceptů a znalostí, jako je historie, příroda nebo třeba popkultura. Co jsou to záliby Zatímco zájem je trvalé zaujetí člověka, záliba je pak vyhraněný (a často hlavní) zájem.
Napsat pár vět nedá takovou práci. Člověku na druhé straně tím prokážete slušnost a to, že si ho vážíte. Pokud možno se vyhněte generickým zprávám bez oslovení – napište uchazeči jménem či příjmením, reagujte na konkrétní informaci z životopisu či pohovoru. Ukažte, že opravdu víte, komu a na co odpovídáte.2. Proč vás zaujala právě tato konkrétní pozice Z vaší odpovědi by měl personalista vyrozumět, že vás daná problematika a pozice skutečně baví a naplňuje, ne pouze to, že se domníváte, že byste v ní byli dobří. Vyzdvihněte konkrétní body náplně práce, které vás nejvíce zaujaly a na které se těšíte.
Co si nesmí zaměstnavatel dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí :
- požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště
- vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele,
- kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.