Antwort Co můžu zasadit doma? Weitere Antworten – Co se dá pěstovat doma
13 typů zeleniny, které si můžete pěstovat doma stále dokola
- Bazalka. Bazalku můžete jednoduše znovuobnovit a vypěstovat si novou pouze ustřižením lístků, jejichž stonky dáte do sklenky s vodou a umístíte ji na slunné místo.
- Římský salát.
- Mrkev.
- Jarní cibulka.
- Česnek.
- Řapíkatý celer.
- Koriandr.
- Zázvor.
V samozavlažovacích květináčích a truhlících poroste široká škála zeleniny a postupně můžeme sklízet naprosto čerstvé plody: například ředkvičky, různé druhy salátů a listové zeleniny, řapíkatý celer, kadeřavou petržel, pažitku, hrášek, koktejlová rajčata, papriky nebo okurky hadovky, cukety a mnoho dalších.Bazalka, saturejka, kerblík, máta, meduňka, tymián, rozmarýn, šalvěj či oregano jsou byliny, kterým se ve vašich obydlích většinou dobře daří. K dostání jsou ve více odrůdách, lišících se výškou nebo intenzitou růstu. Pro zimní pěstování v bytě volte zásadně kompaktní odrůdy.
Jakou zeleninu pěstovat doma : Vhodná zelenina pro domácí pěstování
Vhodné podmínky pro pěstování v bytě připravíte i pro papriky, salát, ředkvičky, mrkev nebo fazole. Rajčata a papriky sice vyžadují více světla než ostatní zelenina, ale při správném umístění na parapetu nemusíte mít obavy, že by se jim nedařilo.
Co se vyplatí pěstovat
Obecně se vyplatí pěstovat
Zeleninu, která je drahá (například česnek nebo chřest). Zeleninu, kterou seženete obtížněji (například topinambury). Zeleninu, kterou nepořídíte za dobrou cenu v dobré kvalitě (například rajčata). Zeleninu, o které chcete mít jistotu, že vyrůstala bez chemie a v přirozených podmínkách.
Co zasadit za okno : Co do truhlíku na okno Nejčastěji se do truhlíku na okno vysazují muškáty, fuchsie nebo petúnie. Vyniknou převislé kultivary. Do stínu se hodí begónie nebo pokojové kopřivy.
Nenáročná zelenina na pěstování ve fóliovníku
- Ředkvička.
- Hrách.
- Jahody.
- Česnek.
- Listová zelenina jako hlávkový salát.
- Rajčata.
- Cibule.
- Brambory.
Jak pěstovat salát v interiéru
Kupte tedy semínka, zasejte je 1,5 cm do substrátu, ideálně v řádku podle návodu na osivu. První dny salát roste rozprašovačem a následně začněte se zálivkou. S vodou to nepřehánějte, ať salát není přelitý. Za zhruba 5 až 6 týdnů ho můžete začít sklízet.
Co lze sázet v zimě
Na podzim a za příznivého počasí i na začátku zimy můžeme vysévat mrkev, kořenovou i naťovou petržel, cibuli a včetně šalotky, zimní odrůdy česneku (paličák i nepaličák), košťálovin (např. květák Arktur a hlávková kapusta Arkta) a také přezimující špičaté zelí.Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.Nejdůležitější skupinou plodin jsou u nás obilniny, které pokrývají více než polovinu osevních ploch. Do rostlinných komodit patří obiloviny, olejniny, luskoviny, pícniny, cukrová řepa a brambory, dále ovoce, zelenina, chmel, réva vinná, léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, květiny a školkařské výpěstky.
Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.
Co pěstovat doma za oknem : Na okenním parapetu vám může růst například bazalka, majoránka, tymián, meduňka, koriandr, pažitka, máta a samozřejmě nenáročná řeřicha. Pro bylinky obecně platí, že potřebují dostatek světla, a je tedy pro ně vhodné místo u západního nebo východního okna.
Co zasadit do truhlíků k Muškátům : Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).
Co zasadit za zeleninu
Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.
Semínka vzejdou poměrně rychle, ale počítejme s tím, že přesazovat je můžeme až ve stádiu, kdy mají 4 až 6 listů, tedy asi za 4 týdny. To již je dostatečně silný i kořenový systém a rostlinky se rychle ujmou. Na záhony přesazujeme v době, kdy již nehrozí jarní mrazy, protože salát nesnáší pokles teploty.I když zimní květy nejsou velké, je jich více a často krásně voní.
- Hamamel. Hamamelis vás v zimě potěší spoustou zářivých květů, které navíc krásně voní – nejčastěji žluté, ale existují i oranžové nebo vínové kultivary.
- Kortadérie.
- Jedle.
- Dřín.
- Cesmína.
- Čemeřice.
- Hlohyně
- Jasmín.
Co lze pěstovat v zimě ve skleníku : V zimě se dá ve skleníku pěstovat například kapusta kadeřávek, růžičková nebo hlávková kapusta, těm nevadí dokonce ani mráz. Těšit se můžete dokonce i z cibule a vyzkoušet můžete třeba i různé druhy salátu či špenát.