Antwort Co lze považovat za obchodní tajemství? Weitere Antworten – Co může být obchodním tajemstvím
Co je obchodním tajemstvím
Může se jednat o konkurenčně významné, určitelné, ocenitelné a v příslušných obchodních kruzích běžně nedostupné skutečnosti, které souvisejí se závodem a jejichž vlastník zajišťuje ve svém zájmu odpovídajícím způsobem jejich utajení.Obchodní tajemství jsou veškeré konkurenčně významné, určitelné, ocenitelné a v příslušných obchodních kruzích běžně nedostupné skutečnosti, které souvisejí s obchodním závodem a jejichž vlastník ve smyslu § 504 občanského zákoníku zajišťuje ve svém zájmu odpovídajícím způsobem jejich utajení.Občanský zákoník stanovuje v ustanovení § 504, že obchodní tajemství „tvoří konkurenčně významné, určitelné, ocenitelné a v příslušných obchodních kruzích běžně nedostupné skutečnosti, které souvisejí se závodem a jejichž vlastník zajišťuje ve svém zájmu odpovídajícím způsobem jejich utajení.
Co je firemní tajemství : Všeobecně řečeno, za „obchodní tajemství“ se považuje taková informace, která je udržována v důvěrnosti s cílem uchránit si s ní spojené konkurenční výhody.
Co je to závod
Závod je organizační forma jednorázové sportovní soutěže. Závody se vypisují v individuálních sportech. V závodě soutěžící obvykle zkoušejí dosáhnout určitých úkolů v co nejkratším čase. Nejběžnější závod představuje překonávání určité vzdálenosti, ale mohou to být i jiné úkoly vyžadující rychlost.
Co je to důvěrná informace : Důvěrnými informacemi se rozumí informace, o kterých vzhledem k povaze takových informací mohly předpokládat, že na jejich utajení má druhá smluvní Strana oprávněný zájem nebo které nejsou v obchodních kruzích běžně dostupné (dále jen „Důvěrné informace"), budou s těmito důvěrnými informacemi nakládat jako s vlastním …
Obchodní právo (komercialistika) je soubor právních norem především soukromého práva upravující postavení obchodníků (podnikatelů) a vztahy, do nichž obchodníci (podnikatelé) vstupují (včetně vztahů, na jejichž druhé straně stojí i neobchodníci).
Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.
Co nesmí zaměstnavatel
zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.Obchodní závod je termín, který byl do právního řádu zanesen s účinností Občanského zákoníku, který nahradil dříve používání termín podnik. Podle legální definice se jedná o soubor jmění vytvořený podnikatelem z jeho vůle a sloužící k provozování činnosti podnikatele, přičemž je tvořen vším, co slouží k jeho provozu.Podle § 420 občanského zákoníku platí: „Kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku, je považován se zřetelem k této činnosti za podnikatele.
Konkrétně se jedná zejména o úpravu obchodních společností, obchodního rejstříku, obchodních knih (účetnictví), obchodů, smluv mající obchodní povahu (například pojištění, bankovní smlouvy, komisionářské smlouvy, obchodní zastoupení, přepravní smlouvy, obchody s cennými papíry, ale i smluv kupních nebo smluv o dílo), …
Jaký je hlavní účel obchodního práva : Obchodní právo je soubor právních norem, které upravují majetkoprávní postavení podnikatelů a vztahy vznikající mezi nimi v souvislosti s jejich podnikatelskou činností. Jinými slovy, obchodní právo upravuje majetkové a s nimi související vztahy mezi podnikateli.
Na co se zaměstnavatel nesmi ptat : Nevhodné otázky mohou zahrnovat například dotazy na plánování rodiny, zdravotní historii, vyznání víry, nebo etnický původ. Tyto otázky jsou považovány za neetické a mohou vést k diskriminaci. Například ptát se ženy na její plány na mateřství může být interpretováno jako diskriminace na základě pohlaví.
Co si nesmí zaměstnavatel dovolit
Zaměstnanec mimo jiné nesmí :
- požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště
- vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele,
- kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.
V praxi se můžete setkat s otázkami diskriminačního charakteru. Nejvíce se zaměstnavatelé dotazují na rodinný stav, počet a věk dětí, náboženské vyznání, nebo zda kouříte. Na tyto otázky nemusíte reagovat, případně můžete zaměstnavatele upozornit na jejich nevhodnost a irelevantnost.Odštěpný závod je nejčastěji pobočka společnosti sídlící v jiném státě, než kde působí mateřská (zakládající) firma. Jde o hospodářsky a funkčně samostatnou část společnosti zapsanou v obchodním rejstříku. Má vlastní IČO, sídlo a účetnictví. Dříve byl tento typ pobočky známý jako organizační složka.
Čím je tvořena obchodní firma člověka : U fyzických osob je obchodní firma zpravidla tvořena jménem a příjmením. Člověk se může podle své volby zapsat do obchodního rejstříku pod jinou obchodní firmou než pod svým jménem; v takovém případě musí být zřejmé, že nejde o obchodní firmu právnické osoby (§ 425 zákona č. 89/2012 Sb.).