Antwort Co jsou alternativni zdroje? Weitere Antworten – Co to je alternativní zdroje
alternativní zdroje, častěji nazývané jako zdroje obnovitelné. V měřítku existence lidstva a jeho potřeb jde o nevyčerpatelné formy energie Slunce a Země. Mezi alternativní zdroje patří: energie vody.Druhy neobnovitelných zdrojů energie. Typickými příklady neobnovitelných zdrojů energie jsou především fosilní paliva: uhlí, ropa, zemní plyn a rašelina. Dále sem patří látky pro výrobu jaderného paliva (uran, výhledově thorium), protože přirozené přírodní zásoby štěpných materiálů jsou rovněž vyčerpatelné.3. 1 Zdroje energie
- fosilní paliva: uhlí, ropa, zemní plyn, roponosné horniny,
- obnovitelné zdroje: energie vodní, geotermální, energie větru, sluneční energie, fotoelektrická a termální, ze slaných solárních nádrží, energetické zdroje oceánů: termální, přílivové, z vlnobití,
- jaderná energie,
- vodík,
- metanol a etanol.
Co je to obnovitelné zdroje : Obnovitelné zdroje energie (OZE) zahrnují celou škálu surovin a technologií a hlavním cílem jejich využívání je náhrada fosilních (neobnovitelných) zdrojů, především uhlí, ropy a zemního plynu.
Co je to přírodní zdroj
(1) Přírodní zdroje jsou ty části živé nebo neživé přírody, které člověk využívá nebo může využívat k uspokojování svých potřeb. (2) Obnovitelné přírodní zdroje mají schopnost se při postupném spotřebovávání částečně nebo úplně obnovovat, a to samy nebo za přispění člověka.
Co to jsou zdroje : Zdroje jsou základní výrobní faktory a vstupy do produkčního procesu. Mezi zdroje patří lidské zdroje, finanční zdroje, materiál, informace, energie a utility.
Přírodní zdroj je podle J. Drdoše (1992, 32) určitý prvek prostředí s užitkovou hodnotou, která představuje pro člověka možnost využití. Může se jednat o látky, energie i procesy (nerostná surovina, vodní energie apod.).
V žebříčku vyčerpatelnosti neobnovitelných zdrojů se zemní plyn umisťuje na druhém místě za ropou. Odhady většinou hovoří o tom, že by k vyčerpání této suroviny mohlo dojít zhruba za 60 let. Ani tento odhad ale nemusí být zcela vypovídající – dochází totiž k objevování nových nalezišť.
Proč platíme za obnovitelné zdroje
Připomeňme, že poplatek za obnovitelné zdroje vláda odpustila pouze pro rok 2023. Šlo o součást opatření ke zmírnění energetické krize, která s sebou nesla astronomické ceny elektřiny. Spolu s tím došlo ke stanovení maximální ceny elektřiny.PŘÍRODNÍ ZDROJE UHLOVODÍKŮ
- fosilní (neobnovitelné, např. ropa, zemní plyn, uhlí)
- recentní (obnovitelné, např. dřevo, plody, tuky)
1. místo , kde má původ a počátek určitý proces ap . 2. místo , odkud se čerpají vědomosti , informace ap .
Podle druhu energie můžeme zdroje rozdělit na:
- chemické zdroje (galvanické články),
- mechanické zdroje – generátory (dynamo, alternátor),
- tepelné zdroje – termoelektrický článek,
- fotoelektrické zdroje – Fotovoltaický článek (sluneční článek),
- fyziologické zdroje – elektroplaxy rejnoka, paúhoře.
Co znamená slovo zdroj : 1. to, odkud n. z čeho něco pochází n. je odbíráno, pramen 2: slunce je z. světla; z.
Jak Delime prirodni zdroje : PŘÍRODNÍ ZDROJE UHLOVODÍKŮ
- fosilní (neobnovitelné, např. ropa, zemní plyn, uhlí)
- recentní (obnovitelné, např. dřevo, plody, tuky)
Jaké jsou výhody a nevýhody ropy
Výhody ropy jsou, že je stále dostupným zdrojem a má mnohostranné využití. Nevýhody jsou ropné havárie a znečištění životního prostředí. Ropné havárie jsou vždy katastrofou a mají negativní dopad na mořský svět.
Obnovitelné zdroje vyrobí v Česku přes 14 procent celkové roční spotřeby elektřiny a počítá se s jejich dalším rozvojem. Čistou energii ale nemáme zadarmo, na elektřinu ze slunce, vody nebo větru doplácí každý z nás. Aktuálně je to 495 korun v každé spotřebované megawatthodině.Odpuštění poplatku POZE se týká všech zákazníků, tedy domácností i podnikatelů.
Jak se dělí svetelne zdroje : Zdroje světla dělíme na vlastní a nevlastní. Tělesa, která záření samy vysílají, nazýváme zdroje vlastní, zatímco tělesům světlo odrážející říkáme zdroje nevlastní. Zdroje vlastní mohou být dále děleny v závislosti na tom, jakým způsobem světlo vyzařují, na zdroje přírodní a umělé (viz níže).