Antwort Co je to síťová karta? Weitere Antworten – Jak funguje síťová karta
Síťová karta zjišťuje, zda je linka před posláním dat volná. Vyskytne-li se kolize, vysílá data v náhodně zvoleném okamžiku znovu. Aby se mohly data vyslat, je nutné je konvertovat z paralelního na sériové uspořádání. Poté se vysílá jeden bit za druhým.Instalace síťové karty
- Vypněte počítač a odpojte ho od elektrického obvodu.
- Sejměte kryt počítače.
- Síťovou kartu zasuňte do příslušného slotu a kryt zajistěte šroubkem či šroubky.
- Vraťte kryt i na samotný počítač.
- Pro připojení kabelu vyberte vhodný konektor.
Síťová rozhraní umožňují notebookům komunikovat s dalšími zařízeními a internetem. Mezi základní typy síťových rozhraní patří Ethernet (LAN), Wi-Fi a mobilní sítě (3G, 4G, 5G).
Jaké dvě hlavní typy síťových karet jsou obvykle používány v počítačích : Ve stolních počítačích má podobu karty, která se zasune do slotu (sběrnice PCI-e) základní desky nebo (což je dnes daleko častější varianta) je na základní desce integrovaná. U notebooků je situace podobná, integrace převládá a pro externí připojení se používá rozhraní USB.
Jak zjistit jakou mám síťovou kartu
Řešení
- Přejděte na Ovládací panely . Vyberte možnost Centrum sítí a sdílení .
- Klikněte na Změnit nastavení adaptéru .
- V seznamu aktivních zařízení vyhledejte název zařízení. Chcete-li zobrazit Název zařízení, vyberte Podrobnosti v části Další možnosti .
Jak nastavit síťovou kartu : Stačí, když kliknete na Start – Nastavení – Síť a internet. Zde si v levném menu vyberte možnost Ethernet a dejte Změnit možnosti adaptéru. Rázem se před vámi otevře seznam všech síťových prvků, které můžete využívat. Ať už je to připojení skrze LAN, Wi-Fi, VPN a další.
Řešení
- Přejděte na Ovládací panely . Vyberte možnost Centrum sítí a sdílení .
- Klikněte na Změnit nastavení adaptéru .
- V seznamu aktivních zařízení vyhledejte název zařízení. Chcete-li zobrazit Název zařízení, vyberte Podrobnosti v části Další možnosti .
PCI síťové karty se umisťují přímo do počítače
Připojují se do speciálního PCI slotu přímo na základní desce uvnitř počítače nebo notebooku, a tak je k jejich instalaci potřeba trochu více úsilí než v případě USB karet.
Jaké jsou počítačové sítě
lokální sítě – LAN (Local Area Network), metropolitní sítě – MAN (Metropolian Area Network), rozsáhlé sítě – WAN (Wide Area Network), globální sítě – GAN (Global Area Network).Existuje pět hlavních kategorií dělení počítačových sítí podle rozsáhlosti:
- osobní sítě – PAN (Personal Area Network),
- lokální sítě – LAN (Local Area Network),
- metropolitní sítě – MAN (Metropolian Area Network),
- rozsáhlé sítě – WAN (Wide Area Network),
- globální sítě – GAN (Global Area Network).
WAN (wide area network) – rozlehlá síť spojující LAN a MAN sítě (např. internet).
Připojení do sítě a nastavení počítače
- Síťová karta. Musíte vlastnit počítač se síťovou kartou typu Ethernet s rychlostí minimálně 10/100 Mbit s konektorem RJ-45.
- Kabel typu RJ-45.
- Datové zásuvky na pokoji.
- Nastavení počítače.
Kde najít síťovou kartu : Nejoblíbenější počítače a sestavy
Jinak jistější je to přímo ve správci zařízení (Ovládací panely -> Systém -> Hardware -> Správce zařízení) v záložce "Síťové adaptéry". Tu záleží na tom, je-li LAN karta součástí základní desky (většinou je LAN port vyveden poblíž ATX konektorů klávesnice, myši, USBček atd.).
Co to jsou sítě : Typy počítačových sítí Počítačové sítě jsou soubor počítačů a dalších zařízení, která jsou propojena pomocí kabelů nebo bezdrátového připojení, aby mohla vzájemně komunikovat a sdílet data.
Jak dělíme počítačové sítě
Rozdělení sítí podle rozlehlosti:
- Lokální počítačová síť LAN (Local Area Network).
- Městská počítačová síť MAN (Metropolitan Area Network).
- Rozlehlá počítačová síť WAN (Wide Area Network).
Počítačovou síť můžeme definovat jako skupinu zařízení (zpravidla počítačů, tiskáren, faxů, scannerů apod.) vzájemně propojených tak, aby mohli mezi sebou komunikovat a využívat vzájemně svých prostředků podle předem stanovených pravidel a při vysoké spolehlivosti komunikace.Počítačová síť se skládá z aktivních a pasivních síťových prvků. Mezi pasivní síťové prvky patří kabeláž a konektory. Mezi aktivní síťové prvky patří síťová karta (NIC), switch, router, firewall, apod.
Co znamená 5G sítě : 5G síť neboli síť páté generace označuje novou technologii telekomunikačního standardu – rychlé bezdrátové připojení s nízkou latencí. Má vyšší kapacitu než stávající 4G síť a díky možnosti využití dalších frekvencí nabídne i násobně vyšší přenosové rychlosti.