Antwort Co je cenova arbitraz? Weitere Antworten – Co je to cenová arbitráž
Arbitráž je simultánní nákup a prodej aktiva s cílem vytvoření zisku plynoucího z cenového rozdílu na různých trzích. Arbirtáž je výsledkem existence nedokonalostí na trhu. O arbitráž se jedná v případě, že je aktivum koupené na jednom trhu a prodané na druhém za cenu vyšší.Arbitráž neboli rozhodčí řízení je způsob řešení sporů mimo klasické soudy. Arbitráž probíhá u rozhodčího soudu a o výsledku rozhodují nezávislí a nestranní rozhodci. Na rozdíl od soudců u klasických civilních soudů ve většině případů nemusí mít rozhodci právní vzdělání a rozhodčí proces je neveřejný.Měnová arbitráž představuje nákupy a prodeje určité měny v závislosti na rozdílech v úrovni její ceny na různých devizových trzích (např. nákup CZK za EUR na měnových trzích, kde je CZK levnější a prodej CZK na trzích, kde je dražší).
Kdy byla podepsána vídeňská arbitráž : Vídeňská arbitráž (2.11.1938)
Co je to arbitráž a kdy jsou obvykle využívány
Arbitráž je ve finančnictví způsob obchodu, který využívá odlišných cen na různých trzích. V zásadě to mohou být místně oddělené trhy (pak se jedná o místní arbitráž), anebo časově oddělené trhy – spotový a termínový (pak se jedná o časovou arbitráž).
Co je to cenová diskriminace : Cenová diskriminace je nepřípustná
Určité cenové rozdíly mohou být sice oprávněné na základě objektivních kritérií, ne však na základě státní příslušnosti.
Rozhodčí (též sudí nebo arbitr) je osoba, která dbá na dodržování určených sportovních pravidel. Nejčastěji se s ním setkáme při sportovním utkání nebo při sportovních závodech. Měl by být viditelně rozlišen od hráčů či závodníků.
Dohoda o podstoupení československého území Maďarsku byla přijata 2. listopadu 1938 ve Vídni na závěr arbitrážního jednání o maďarsko-československé hranici. Vídeňská arbitráž byla přímým důsledkem mnichovské dohody, která obsahovala dodatek o řešení problému polské a maďarské menšiny v Československu.
Co se považuje za diskriminaci
(3) Přímou diskriminací se rozumí takové jednání, včetně opomenutí, kdy se s jednou osobou zachází méně příznivě, než se zachází nebo zacházelo nebo by se zacházelo s jinou osobou ve srovnatelné situaci, a to z důvodu rasy, etnického původu, národnosti, pohlaví, sexuální orientace, věku, zdravotního postižení, …Zákonem došlo k liberalizaci cen spočívající v opuštění modelu centrálně-byrokraticky určovaných cen jednotných na celém území státu a v přechodu k cenám smluvním, vznikajícím výlučně na základě dohody prodávajícího a kupujícího.Hlavní rozhodčí dostává 3,5 tisíce korun a asistenti pouze 2 tisíce. Divize patří ještě k těm dobře placeným. Zde si hobby rozhodčí přijdou na 2 tisíce, respektive jeden tisíc jako asistenti.
Poplatek za rozhodčí řízení se vybírá za každý spor a činí 4 % z hodnoty sporu, nejméně 5.000,– Kč a nejvýše 1.000.000,– Kč.
Co lze považovat za diskriminaci zaměstnanců : (3) Přímou diskriminací se rozumí takové jednání, včetně opomenutí, kdy se s jednou osobou zachází méně příznivě, než se zachází nebo zacházelo nebo by se zacházelo s jinou osobou ve srovnatelné situaci, a to z důvodu rasy, etnického původu, národnosti, pohlaví, sexuální orientace, věku, zdravotního postižení, …
Co není diskriminace : Diskriminace není:
Za diskriminaci se nepovažuje rozdílné zacházení, které je oprávněno legitimním účelem a prostředky k jeho dosahování jsou přiměřené či nezbytné. Příkladem může být rozdílné zacházení za účelem ochránit zranitelné skupiny (osoby mladší 18 let, osoby se zdravotním postižením apod.)
Kdo reguluje ceny
Regulaci cen využívají cenové orgány (tj. Ministerstvo financí, Energetický regulační úřad, Český telekomunikační úřad, Ministerstvo zdravotnictví, Státní úřad pro kontrolu léčiv, Celní úřad pro Středočeský kraj a v rozsahu zvláštního pověření kraje a obce) v případech vymezených ustanovením § 1 odst. 6 zákona č.
(1) Zákon se vztahuje na uplatňování, regulaci a kontrolu cen výrobků, výkonů, prací a služeb (dále jen "zboží") pro tuzemský trh, včetně cen zboží z dovozu a cen zboží určeného pro vývoz.V první a druhé lize zaplatí kluby dohromady během sezony za rozhodčí částku kolem 35 milionů korun, takže na odpovídající platy vybraným rozhodčím by se peníze snadno našly.
Kolik si vydela rozhodčí ve Fortuna lize : Nejlépe placeni jsou rozhodčí ve Španělsku v La Lize, hlavní rozhodčí si za jeden zápas vydělá 145 000 Kč a asistent rozhodčího téměř 49 000 Kč.