Antwort Co je asociační? Weitere Antworten – Co je to asociace
Asociace (z lat. socius, společný) je spojení mezi jednotlivými psychickými vjemy, myšlenkami, pocity, náladami apod. Tímto spojením vysvětlovala myšlení asociační hypotéza. Význam pojmu „asociace“ je sdružení, spojení.Asociace jsou klíčová slova, která se lidem vybaví, když si na vaši značku vzpomenou, s někým se o ní baví nebo uvidí její logo, případně produkt. Ty nejsilnější asociace vznikají prostřednictvím osobní zkušenosti na kontaktních místech, kde se mohou lidé s vaší značkou setkat.U vázaných asociací jsou nápady vedeny kolem psychického obsahu, kontemplativně kolem něj krouží. Protože asociace volná může odvádět od obsahu, který má být zpracován (např. jako aspekt obrany a odporu), musí být v mnoha případech doplněna asociacemi vázanými, zaměřenými.
Co znamená asociace představ : Asociace (volné spojení, sdružování) představ – dochází ke spojení mezi vjemy, jedna představa vyvolá druhou, až vytvoří celý řetězec.
Co to jsou volné asociace
Volné asociace jsou psychoterapeutickou technikou, kterou zavedl zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud. Freud nejprve používal hypnózu či sugesci (přikládání ruky na čelo), aby přiměl pacienty si vzpomenout na vytěsněné zážitky či myšlenky, nebo aby zlepšil jejich stav.
Co jsou to asociační zákony : Nejdůležitějšími asociačními zákony jsou podobnost, kontrast, dotyk v čase a prostoru a princip kauzality: Zákon podobnosti – projevuje se například tím, že se nám při pohledu na obraz nějakého známého malíře vybaví představy jeho dalších děl.
Asociace (volné spojení, sdružování) představ – dochází ke spojení mezi vjemy, jedna představa vyvolá druhou, až vytvoří celý řetězec.
Představy vystupují především jako řetězec jednotlivých reprodukovaných obrazů, tzn., že jedna představa vyvolává jinou. Takovéto spojování představ se uskutečňuje za základě tzv. asociačních zákonů.
Co je volná asociace
Volné asociace jsou psychoterapeutickou technikou, kterou zavedl zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud. Freud nejprve používal hypnózu či sugesci (přikládání ruky na čelo), aby přiměl pacienty si vzpomenout na vytěsněné zážitky či myšlenky, nebo aby zlepšil jejich stav.Pásmo je poetický literární útvar, zpravidla se jedná o rozsáhlejší báseň, v níž se jedna představa volně váže k druhé technikou volné asociace.Volný verš je verš, v němž se zásadně nepracuje s žádnými obvyklými prvky prozódie, tj. ani s přízvukem, ani s délkou samohlásek, ani se v něm nevyskytuje konstantní počet slabik ve verši.
Pásmo postav – je tvořeno promluvami postav v přímé řeči; kromě předmětného významu vyjadřuje přímá řeč i hledisko hovořících, tím se podílí na jejich charakteristice (z přímé řeči čtenář pozná, jakou má postava náturu, v jaké je náladě apod.) „To už budu dávno vzhůru.
Co je to Jambický verš : Jamb je dvouslabičná básnická stopa, sestávající z první slabiky krátké a druhé dlouhé, případně první nepřízvučné a druhé přízvučné (zápis: U—).
Co je to aliterace : Aliterace čili náslovný rým (starším pravopisem alliterace) je stylistická figura (literární technika) založená na tom, že se na začátku slov verše či na začátku několika slov opakuje stejná hláska nebo skupina hlásek, např. „plyne peníz po penízku“ (středověká vagantská poezie) či „Slovo do světa stvořenie“.
Jaké jsou formy díla
Literární umělecká díla se dělí na tři základní druhy: lyriku, epiku a drama. Toto členění vychází z obecných, zpravidla estetických principů a používá se proto nadčasových kategorií. Nověji je možné díla dělit také na poezii, prózu a drama.
Blankvers je nerýmovaný sylabotónický jambický verš o pěti stopách, většinou s mužským zakončením (tedy končící na přízvučnou slabiku).Alexandrín je dvanáctislabičný (mužský) a třináctislabičný (ženský) rýmovaný verš tvořený jambickými stopami (jambický hexametr). Po šesté slabice následuje cézura (přerývka), která ale v české poezii není dodržována zcela důsledně.
Co je to Aliterační verš : Aliterace čili náslovný rým (starším pravopisem alliterace) je stylistická figura (literární technika) založená na tom, že se na začátku slov verše či na začátku několika slov opakuje stejná hláska nebo skupina hlásek, např. „plyne peníz po penízku“ (středověká vagantská poezie) či „Slovo do světa stvořenie“.