Antwort Co dělat po masáží zad? Weitere Antworten – Co delat po masáži zad
Přiměřený pitný režim dodá tělu dostatek tekutin, aby mohlo metabolicky zpracovat veškerý odpad, který se při masáži vyplavil. Běžně se po masáži zvyšuje také produkce moči. Slazené, alkoholické a kofeinové nápoje po masáži nejsou vhodnou volbou.Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.Kdo si může dovoli chodit jednou za týden, jistě mu tělo poděkuje. Minimálně jednou za měsíc je doba, kdy si tělo masáž pamatuje a může být viditelná změna, záleží také na druhu masáže. Ideální je masáž jednou za 14dní, ale každý si opět musí vyzkoušet sám, co mu nejvíce vyhovuje.
Co nedělat po thajské masáži : Proto je důležité po masáži pít čistou neperlivou vodu, podpoříte tak vyplavení odpadních látek z těla. Díky působení na energetické dráhy, účinky thajské masáže doznívají ještě několik hodin, proto je dobré se poté 2 hodiny nesprchovat a jíst pouze lehká jídla.
Jak dlouho bolí záda po masáži
Každopádně pokud můžete, tak po masáži se nesprchujte, aby účinné látky z použitého oleje mohly dál působit na Vaši pokožku. Hluboce masírované svaly můžete cítit ještě 2-3 dny po masáži (individuálně někdo až týden), každopádně potom by bolest měla odeznít a Vy pocítíte vytouženou úlevu.
Kdy je vhodná masáž zad : Nedovoluje masáž v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění, v místech zanícených kloubů, v místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin, pokousání či uštknutí, v místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch, v místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů, v místě otoků …
Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.
Zajděte si na procházku na čerstvý vzduch (pozor na prochladnutí masírovaných svalů), odpočívejte a lenošte. V žádném případě byste však neměli vykonávat náročnou fyzickou práci. Sval, který vám masér rozmasíroval a promnul je zahřátý a připravený na odpočinek. Jeho namáhání by vám mohlo způsobit problémy.
Co nedělat po masáži
Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Je lepší nevystavovat se po 24 hodin zvýšené fyzické námaze.
Tlakové masáže:
Tlakové masáže doporučuji provádět po zhojení operační rány, kdy je na kůži patrná hladká růžová jizva bez krust. Většinou je to za 14 – 21 dní. Provádí se tlakem prstu na jizvu. Na jedno místo tlačte 10 vteřin, pak posuňte prst vedle a opět 10 vteřin tlačte.
Co nedělat před masáži : Praktická doporučení před masáží
Doporučujeme těsně před masáží nejíst těžká a tučná jídla, mezi jídlem a masáží dodržte alespoň hodinový rozestup. Na druhou stranu, pokud máte hlad, dopřejte si lehkou svačinku v podobě ovoce, zeleniny nebo müsli. Sepněte si dlouhé vlasy a sundejte si hodinky a šperky.
Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Kdy se nedoporučuje masáž
první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení akutní pooperační a poúrazové stavy. srdeční onemocnění (infarkt, aritmie, je třebe konzultace z Vašim ošetřujícím lékaře o vhodnosti masáže)
Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Jak často chodit na masáž : Pro udržení těla v dobré kondici je vhodná masáž 1x za dva týdny. A minimum, které by bylo vhodné Vašemu tělu dopřát, je masáž 1x za měsíc. Masáže totiž působí nejen na svalovou soustavu, ale zároveň rozproudí krev, nabudí lymfatický systém a zbavují tělo toxinů, čímž pomáhaji posilovat imunitu.