Antwort Co by měl obsahovat popis? Weitere Antworten – Co musí obsahovat popis
Popis místa by měl obsahovat úvod, hlavní text (popis místa z více úhlů pohledu) a závěr – takto bude v tetxu obsažena logika a působení na čtenáře Vašeho popisu bude velmi příjemné.– Popis i charakteristika jsou členěny na odstavce. – Popis i charakteristika by měly obsahovat úvod, hlavní část a závěr.Úvod – název obrazu, hlavní motiv. Hlavní část popisu – popředí, střed obrazu, pozadí Závěr – celkový dojem.
Jak má vypadat odborný popis : Odborný popis využívá slohový postup popisný i výkladový, podává informace o vlastnostech částech a souvislostech předmětů, jevů, činností a dějů z různých oblastí lidské činnosti. Mezi hlavní znaky patří věcnost, přesnost, jasnost a názornost, proto bývá doplněn nákresy, schématy, tabulkami.
Co by měla obsahovat charakteristika
Charakteristika se zpravidla dělí na charakteristiku vnější (tedy popis toho, co vidíme, jak postava vypadá) a charakteristiku vnitřní (popis toho, co na první pohled vidět tak úplně nemůžeme, tedy popis vlastností). Aby si čtenář mohl postavu co nejlépe představit, je vhodné začít vnější charakteristikou.
Co je to prostý popis : 1. prostý – v běžné denní komunikaci, bez odborných znalostí (krajiny, předmětu, budovy, všedního dne) a/ statický – objekt je popisován v klidovém stavu (budova, krajina…) b/ dynamický (dějový) – v pohybu (cesta do školy, všední den…)
Maturitní slohovka musí splnit minimální počet slov, bývá to 250 slov, což je v přepočtu průměrně 30 řádků formátu A4. Na napsání mají studenti obvykle 120–180 minut, záleží na škole.
Charakteristika fejetonu
Napsán je zábavným literárním slohem, mnohdy satiricky komentujícím či trefně ironizujícím vybrané dobové události. Časté jsou nadsázka, humorné postřehy nebo hyperboly. Typický humor obsahuje i užívání komických výrazů, slovních hříček či užití knižních tvarů.
Jak začít popis obrazů
1. Úvod – jméno autora, název, doba vzniku, styl, hlavní motiv 2. Hlavní část popisu → Popředí (první plán) → Střední část (druhý plán) → Pozadí (třetí plán) 3. Závěr – celkový dojem, barva, technika, kontrast…Základními znaky takového stylu jsou věcná správnost a objektivita (případné zděšení nad medvědem bychom tedy v čistě odborném článku nalézt rozhodně neměli), úplnost, přesnost, přehlednost a především fakta. Typ odborných textů zpravidla vyhledáváme a čteme, abychom se dozvěděli něco konkrétního.Charakteristika je slohový útvar, který vystihuje charakter člověka, případně zvířete nebo věci. Popisujeme v ní nejen vnější znaky objektu, ale také jeho povahové rysy, vlastnosti, zájmy, schopnosti a vztah k druhým lidem.
Při vytváření vnějšího popisu a charakteristiky osoby (popisu povahy) postihujeme, jak člověk vypadá, jaké jsou jeho povahové rysy, vlastnosti, zájmy, schopnosti a hodnotíme jeho vztah k jiným lidem.
Jaké jsou druhy popisu : popis prostý – usiluje o co největší názornost. popis odborný – usiluje o co největší přesnost. popis umělecký, líčení (tzv. subjektivně zabarvený popis) – kromě výčtu znaků vyjadřuje též nálady a pocity, tj.
Co je subjektivní popis : SUBJEKTIVNÍ POPIS = LÍČENÍ
– umělecký a barvitý popis vnímaný očima autora (např. popis domu, krajiny, přírody…) – vyplývá ze vztahu autora k dané věci, proto používá slova citově zabarvená (sluníčko, zvířátko…), personifikaci (sluníčko vykukuje, nebe pláče…), přirovnání (oči jako pomněnky…)
Kolik stran je 108 000 znaku
diplomová práce 108 000 znaků (tzn. přibližně 60 stran textu)
Počet znaků na normostranu se může v různých zemích lišit
1500 znaků včetně mezer v Německu či Polsku. 1500 znaků bez mezer u orgánů a institucí Evropské Unie. 250 slov v USA. 2000-2400 znaků včetně mezer v Dánsku.Fejeton by měl být gradován do jedné pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc, a tím vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky). V angličtině se význam posunul; feuilleton je v tištěných periodikách používán ve smyslu román na pokračování.
Jak by měla vypadat zpráva : Zpráva patří mezi základní žurnalistické útvary. Měla by v sobě zahrnovat odpovědi na otázky co, kdo, kdy, kde a jak. Zpráva čtenářům přináší ucelené informace, rozšiřuje zprávu krátkou, dále uvádí další podrobnosti, skutečnosti i citace. Jedná se o útvar, kde by měla být dodržena objektivita, a to bez debat.